گالری مبل چوبینه

قدمت مبل قالی کرمان به حدود 250 سال پیش بر میگردد. از سازندگان اولیه مبل قالی میتوان مرحوم غلامعلی نوحی (جد خاندان نوحی) و پس از ایشان مرحوم محمد حسین نوحی پدربزرگ اینجانب که علاوه بر ساخت مبل قالی در ساخت سازهایی چون تار و ویولون تبحر خاصی داشته اند. که هنوز بعد از گذشت سالیان سال سازهای ساخته شده توسط ایشان در دست هنرمندان موسیقی نواخته میشود همچنین در این زمینه می توان از فعالیتهای ارزشمند محمود نوحی (عموی بنده) و پدرم (محمد نوحی) و مرحوم حبیب الله محبوب هم نام برد

گذری برتاریخچه مبل قالی کرمان

مبل قالی با فرش دستباف کرمان با قدمتی بیش از 250سال یکی از خاص ترین و ارزشمندترین مبلمان با اصالت ایرانی بحساب می اید .مبل قالی ترکیبی از هنر فرشبافان و مبلسازان کرمانی بوده که بجهت کیفیت بالای ساخت مبل و بافت فرش ، بعنوان میراثی ماندگار نسل به نسل انتقال یافته و گذر زمان برارزش ان افزوده است.
مبل قالی چوبینه با تولید جدیدترین و باکیفیت ترین مبل فرشهای کرمان سالها در ارائه این محصول بی همتا فعالیت دارد .چوب مصرفی ما در ساخت این مبل از بهترین نوع راش یا گردو تهیه شده و از بهترین مواد اولیه در رنگ و رویه کوبی استفاده میشود .

عکس مبلی که مشاهده میکنید مربوط به بیش از 150 سال قبل میباشد که توسط مرحوم غلامعلی نوحی ساخته شده است. پشتی این مبل به 3 حالت متحرک است و بعد از سالیان سال محکم واستوار بعنوان میراث و یادگار گذشتگان زینت بخش منزل کرمانیهای اصیل میباشد.

مبل قالی چوبینه از سال 1379 بصورت اختصاصی فعالیت خود را در مکان فعلی آغاز نمود. قبل از ان سفارش و فروش این مبلمان توسط محمد نوحی (پدر) و در مبل چوبینه صورت میگرفت.

ما به منظور بالا بردن سطح کیفیت محصولات تولیدی و همچنین تنوع و به روز کردن تولیدات تصمیم به راه اندازی فروشگاهی جدید به نام مبل قالی چوبینه گرفتیم و از آن زمان با الهام از تجربیات پدر در این زمینه و باتوجه به موروثی بودن این حرفه در خاندان نوحی سعی کردیم که مبلمانی متفاوت در کیفیت و متنوع در مدل و همچنین با انتخاب بی نقص ترین و زیباترین فرشهای دستباف تولید نماییم

 

خبرنامه

Menu Offcanvas